Güzellik ve Kişisel Bakım

Yara İzlerinizden Kurtulmanız İçin 10 Etkili Krem Önerisi

Çoğu insan yara izlerinden çekindiği için bu görüntüden çabucak kurtulmak ister. Ancak bazı durumlarda onlardan kurtulmak mümkün olmayabilir. Yine de bu yaraları neredeyse yok edecek kadar azaltan birçok medikal ürün bulunmaktadır. Medikal ürünlerin yanı sıra yaraları gidermek için uygulayabileceğiniz birçok doğan tedavi yöntemi de bulunmaktadır.

Krem uygulaması ile birlikte yara izlerini geçirme işlemlerini hızlandırabilir, oluşan kabuklanmayı en aza indirgeyebilirsiniz. Bu sayede kaşıntılardan kurtulup, yüzünüzdeki izlerden kurtulacaksınız. Çoğu insanın yara izlerinden dolayı özgüven kaybı yaşadığı araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur. Bu nedenle, eğer siz de kendi görüntünüzden hoşnut değilseniz, yara izleriniz için krem kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ciltteki yara izlerine neden krem uygulanmalıdır?

Yara izleri ciltte meydana gelen deformasyonlar olarak ifade edilmektedir. Yaranın olduğu bölgedeki hücreler ölü olduklarından ve yaranın iyileşerek iz bırakmaması için bu ölü hücrelerin giderek yerine canlı hücrelerin gelmesi gerekmektedir. Bu noktada cilt sorunlarını düzeltebilmek için yaralara uygulanacak olan kremlerden faydalanmak mümkün olmaktadır.

Ciltte oluşan farkı türdeki yaralara uygulanan birçok krem bulunmaktadır. Cilt yaralarının ortadan kaldırılması ve işlemin hızlandırılması için yara izinden kurtaracak 10 krem önerisi bulunmaktadır. Eczanelerden temin edilebilecek olan yara izi yok edici kremlerin iyi şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Sonuçta yara izleri, yanık izleri veya farklı anti aging izler için kullanılacak kremlerde değişiklikler bulunmaktadır. Var olan farklılığın bilincinde olarak uzman dermatolog eşliğinde muayene olunması ve yara izlerinden önerilen kremler sayesinde kurtulmak mümkün olmaktadır.

Yara izlerinden kurtaracak 10 krem hangileridir?

Yara izlerini gideren farklı pek çok krem bulunmaktadır. Ciltte bulunan yara izleri, lekeler, sivilce izleri gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmış olan deformasyonları giderecek yara izinden kurtaracak 10 krem önerisi şu şekildedir:

 1. Contractubex Jel Krem,
 2. Fucidin Krem,
 3. İlvina Salyangoz Özlü Krem,
 4. Madecassol Krem,
 5. Expigment Krem,
 6. Fenirepair Jel,
 7. Zdrave Universal Krem,
 8. Dermatix kremDermatix Sigel Ultra Jel,
 9. Mederma Krem,
 10. Oksitin Krem şeklinde sıralanmaktadır.

Tüm bu kremlerin farklı cilt sorunları için hekim tavsiyesi ile kullanılması tavsiye edilmektedir. Yara izinden kurtaracak 10 krem alternatiflerini değerlendirirken soruna yönelik olarak tercihler yapılması ve uzman görüşü alınması son derece önemli olmaktadır.

Yara izinden kurtaracak 10 kremin faydaları nelerdir?

 • Contractubex Jel Krem; piyasada bulunan en etkili yara izi gideren krem olarak bilinmektedir. Özellikle dikiş izlerini gidermek için kullanılmaktadır.
 • Fucidin krem; vücutta oluşan çıban ve sivilce benzeri cilt sorunları ile savaşan bir üründür. Yara izlerini geçirme noktasında oldukça etkilidir.
 • İlvina Salyangoz Özlü Krem; anti aging amaçlı kullanılan krem sivilce izlerini gidermek için tercih edilmektedir.
 • Madecassol Krem; yanık izlerinde, meme ucu çatlak ve yaralarında, küçük cerrahi müdahalelerde, sünnet yaralarında, radyo terapi sonrasında rahatlıkla kullanılmaktadır.
 • Expigment Krem; cilt lekelerini açmak için kullanılan krem uzman tavsiyesi dışında kullanılmamalıdır.
 • Fenirepair Jel Krem; hücre yenilenmesine yardımcı olan krem ile yara izlerinin oluşması engellenir.
 • Zdrave Universal Krem; ciltteki renk bozuklukları, sivilce ve uçuk gibi problemlerde kullanılmaktadır.
 • Dermatix Sigel Ultra Jel; kabarmış olan yara izlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Koyu renkli yara izlerini açarak leke görünümlerini giderir.
 • Mederma Krem; oldukça fazla sorun için kullanılmaktadır. Sivilce izleri, ameliyat izleri gibi yara izlerini kapatmak için tercih edilmektedir. Nemlendirici özelliği de bulunmaktadır.
 • Oksitin Krem; küçük yanıklar, pişikler ve cilt tahrişlerinde tercih edilecek kremler arasında yer almaktadır.

Tüm bu ürünler yara izinden kurtaracak 10 krem başlığı altında tavsiye edilebilmektedir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam oy sayısı: 0

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı