Hastalıklar

Prostat Hastalığında Prosgen Tablet Etkisi

Prostat idrar yolunu saran idrar kesesinin çıkış kısmında bulunan bir bezdir.  Erkeklerde 45 yaşından sonraki süreçte genellikle büyüme başlar.  Ancak bu büyüme korkutacak boyutlarda olmadığı sürece sorun yaratmaz.  İlaç tedavisi ile belli oranda baskı altına alınır. Ancak büyüme ölçülerin üzerinde ve hızla devam etmesi durumu prostat kanseri riskini gündeme getirir. Bu büyüme 50 yaşından sonra devam etmesi durumunda mutlaka kontrol altına alınmalıdır.

Prosgen Tablet Etkisi

Türkiye’de ve dünyada 50 yaş civarındaki erkekler genellikle prostat büyümesi şikâyeti yaşarlar.  Bu doğal bir süreç gibi kabul edilse de bu büyümenin ilerlemesi devam etmesi ve idrar yolunda sıkıntılara sebep olması durumunda tedavi edilmelidir ve önlenmelidir.  Bu büyümenin daha fazla devam etmesi prostat kanseri riskini oluşturur.  Prosgen tablet son yıllarda prostat tedavisine alternatif oluşturacak ölçüde etkisi bulunan doğal ilaçlardan biridir. Tabletin bir diğer özelliği ise hiçbir ilaçla etkileşime girmemesidir.  Bu da prostat tedavisi devam ederken Prosgen tabletin alınmasında hiçbir sakınca olmadığının göstergesidir.

Prosgen Tablette Ameliyata Gerek Kalmaz

Prosgen tabletin etkisi ameliyatına karar verilen hastalar üzerinde de çok başarılıdır.  Birçok hasta düzenli olarak kullanması durumunda ameliyata gerek kalmadan tedavi olmaktadır.  Dolayısıyla Prosgen tablet prostat bezindeki büyümeyi ortadan kaldırdığı gibi dolayısıyla prostat kanseri riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Prostat Rahatsızlığı Belirtileri

Prostat büyümesi belli orana kadar fazla bir şikâyet belirtisi göstermez. Ancak büyümenin devam etmesi ve idrar yollarına baskı uygulaması ile birtakım şikâyetler ortaya çıkar. Bunlar; 

  • Meni sayısında ve miktarında azalma
  • İdrarın kesik kesik yapılması
  • İdrar yaparken aşırı yanma ve acı
  • İdrara çıkma ihtiyacı
  • Ereksiyon sorunu
  • İdrar yapmasına rağmen mesanenin tam boşalamaması adını hissetmek
  • Gece sık idrara çıkma
  • Erken boşalma gibi etkenlerdir.

Bu şikâyetlerin olması durumunda prostat bezindeki büyümenin normal boyutlarda olmadığı bilinir.

Prosgen Tablet İçeriği

Prosgen tablet içinde bulunan ve insan vücudu için gerekli likopen, selenyum, çinko ve D vitaminlerinden oluşur.  Bu vitaminlerin bir arada oluşu prostat şikâyetlerini ortadan kaldırır prostatın büyümesini durdurur ve küçülmesini sağlar.  Ayrıca Prosgen tablet idrar yolu üzerinde de etkili olarak kan akışını rahatlatır.

Kara Zencefil Şurubu

Prosgen siparişi vermek için hemen tıklayın : https://www.prosgen.com/siparis-ver/

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.7 / 5. Toplam oy sayısı: 193

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı