EgzersizZayıflama

Pilates Zayıflama Programı İle 1 Ayda 5 Kilo Zayıflama

Son yıllarda en çok yapılan spor dallarından biri olarak pilates görülmektedir. Pilates zayıflama programı ile bedenlerini şekillendiren kadınların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Pilates zayıflatır mı yoksa sadece belli bölgelerin inceltilmesini mi sağlar? Bu konuda farklı fikirler ortaya atılıyor olsa da pilatesi diyet programı ile birlikte düzenli olarak uygulayanların kilo verdikleri görülmektedir. Pilates zayıflama programı uygulayanların hayatlarında belli bir düzen oluşmakta ve bu düzen beslenme alışkanlıklarına kadar pek çok şeyi etkilemektedir. Bir yaşam şekli haline gelen pilatese başlayanlar öncelikle düzenli hayat ve düzenli yaşam konusunda bazı şeyleri oturtmalıdırlar.

Pilates Zayıflama Programı İle Nasıl Kilo Verilir?

Pilates son yılların en çok yapılan spor dallarından biri olarak yapılmaktadır. Bu spora başlayanlar ilk olarak kalori yakmaya başlarlar. Normal kalori yakımı bu sporun düzenli olarak yapılmasıyla iki katına çıkar. Kalori yakılması aşamasında yağ depolarındaki yağlar yakılarak vücuttan atılmaya başlanır.

Pilates zayıflama programı diyet yapanlar için oldukça etkili bir zayıflama yöntemi olabilmektedir. Pilates ile yağ yakılması yolu ile kilo vermek mümkün olduğu gibi yiyeceklerin sindirilmesi konusunda da pilatesin olumlu etkileri bulunmaktadır.  Bunun yanında vücudun belli noktalarının şekillendirilmesi yani bölgesel zayıflamada da pilates yapılması tavsiye edilmektedir. Normal seviyede pilates yapan biri saatte ortalama 230 kalori yakmaktadır. Bu sayı ileri seviyede pilates yapanlarda ise saatte 385 kaloriye kadar çıkmaktadır. Bu sayı zayıflama programı uygulayan biri için kısa sürede zayıflama anlamına gelmektedir.

Pilates Zayıflama Programının Vücuda Yararları

Pilatesin vücuda ve insan yaşamına pek çok yararları bulunmaktadır. Pilatesin insan vücuduna yararları şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikle pilatesi sadece zayıflama amaçlı bir spor olarak görmemek gerekmektedir. Pilates belli bir süre sonra kişiler için bir yaşam şekli haline gelmektedir ve düzenli olarak yapılmaktadır. Bu da pilates yapan kişilerin sağlıklı bir yaşama sahip olması anlamına gelmektedir.
  • Pilates zayıflama programı ile zayıflama çalışması yapanların en büyük kazancı öncelikle doğru nefes alıp vermeyi öğrenmeleri olacaktır. Bu özellik kişilerin kendilerini daha enerjik hissetmelerini sağlayacaktır.
  • Pilates eğitimlerinin devam etmesi ile vücut daha dayanıklı hale gelecektir.
  • Bu sporun yapılması sırasında vücuttaki yağlar yakılmaya başlayacak ve yağların yerini kaslar alacaktır. Sıkılaşmış ve şekillendirilmiş bir vücut ancak pilates egzersizleri ile mümkün olacaktır.
  • Bu sporu yapan kişilerde pozitif düşünce yerleşeceği için kendine güven ve yaşamdan tat alma siz konusu olacaktır.
  • Pilates yapan kişilerin yürüyüşünde, oturup kalkışında belli bir düzen olmakta ve bedenin dik durması sağlanmaktadır.
  • Verimli bir sonuç alabilmek için uygun boyutta bir pilates topu kullanılmalıdır.
  • Pilates eğitmeninin pilates öğrencisini doğru yönlendirmesi ve doğru programı uygulaması çok daha verimli bir sonucun ortaya çıkmasını sağlayacaktır.
  • Evde bir pilates topu ve izlenen video ile de pilates sporu yapılabileceği için düzenli olarak bu sporun yapılması mümkün olmakta

Pilatese Devam Ederek Kaç Kilo Verilir ?

Sağlıklı ve fit görünüme sahip olmak isteyen insanların bilinçli bir şekilde ve düzenli olarak spor faaliyetlerine yöneldikleri görülmektedir. Bu durum bize kilo sorunu yaşayan insanlar tarafından sıkça dile getirilen Pilates yaparak haftada kaç kilo verilir sorusunu aklımıza getirir. Kilo vermek için düzenli ve sağlıklı sporun yanında bireylerin aynı zamanda beslenme alışkanlıklarına da dikkat etmesi gereklidir.

Bir diyetisyene danışıldıktan sonra hazırlanan diyet programları ile beraber spor yapıldığında kilo kaybının normal seyrinden daha hızlı olduğu gözlemlenmektedir. Bu nedenle, karbonhidrat oranı düşük diyet programları tercih edip, aynı zamanda spor da yaparsanız belirli süreler içerisinde diyetsiz beslenmenizden çok daha fazla kilo kaybedebilirsiniz.

Eğer bir diyet programı uygulayamıyorsanız en azından her sabah aç karnına bir bardak şekersiz, sütsüz kahve içmeyi deneyebilirsiniz. İçerisinde barındırdığı maddeler sayesinde kahve, yağ yakımı konusunda oldukça etkili bir içecektir. Kahve gibi, yeşil çay da aynı şekilde yağ yakımı konusunda size yardımcı olacaktır. Aç karnına içmeniz, gün içerisinde de yağ yakımını devam ettirecek ve vücudunuz hızlıca şekillendirip kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 5 / 5. Toplam oy sayısı: 1

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu