Zayıflama

Kiraz Sapının Faydaları Nedir? Zayıflatır mı?

Yaz aylarında sıklıkla yediğimiz kirazlar sadece etli yapısı içinde değil ayrıca attığımız saplarında da besin depolar. Tıp alanında ve diğer şifalı kür alanlarında sıklıkla kullanılan bu kiraz sapları atılmamalıdır. Çünkü içeriğinde barındırdığı ödem atıcı kimyasal içeriği ile tüketildiği taktirde vücutta oldukça kısa bir süre içinde gözle görülebilecek şekilde etkilerin oluşmasını sağlar. Kiraz saplarında bulunan antioksidanın yapısı birçok ilaçtan bile oldukça tesirli bir yapıya sahiptir. Özellikle de belirli kullanım şekilleri ile bu etkisi kat ve kat artar. En çok kiraz sapının faydaları nelerdir? Zayıflatır mı sorusu sorulur. Cevap ise kısaca evettir.

Regl Dönemlerinin Vazgeçilmezi

Regl olan kadınların regl dönemlerini hızlı bir şekilde daha az ağrı ile atlatmalarına imkan sağlaya kiraz sapları genel olarak ödem atıyor. Ödemin vücutta etkisinin yok olması regl döneminin de hızlı ve ağrısız ilerlemesine olanak sağlıyor. Ödem ile beraber fazla toksinler de vücuttan atılarak regl dönemini hızlı ve ağrısız şekilde sonlandıran kiraz sapları kadınların kullanmaktan vazgeçmemesi gereken bir bitkidir.

kiraz sapı zayıflatır mı

Kiraz Sapının Zayıflatıcı Etkisi

Kiraz sapı sadece ödem sökücü olarak değil ayrıca selülit oluşmasını engelleyen bir yapıya da sahiptir. Yaz aylarında kullanımına devam edildiği taktirde olur olmadık vücut bölgelerinde selülit oluşması engellenebilir. Bu etkisi içerisinde bulunan antioksidan ve yağ sökücü etkisinden kaynaklıdır. Bu etkisi ile fazla yağların yakılıp vücuttan atılmasını hızlandırır ve ödemi atarak vücut hatlarının orantılı olmasını sağlar. Ödem attıran ve zayıflatan kiraz sapından yapılmış çaylar günün her öğününde tüketilebilir. Bu çayın 3 haftalık bir kullanımı sonrasında olacak etkiyi sizlerde fark edeceksiniz.

Kiraz Sapı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kürün hazırlanma şekli çok basittir. Yaz aylarında tüketilen kirazların sapları biriktirilir ve böylece kurutulmuş bir halde aktarlarda para ile satılan kiraz saplarına para ödemekten ve artı bir masraftan da kaçınmış olursunuz. Bu sapların yanında bir litre kadar ılık su kullanılarak 10 dakika kadar demlendirme işlemi yapılır. Bu şekilde sap içinde bulunan antioksidan açığa çıkar. Günde ortalama olarak üç bardak olacak şekilde tüketilmesi için 1 litre su yeterli olacaktır. Suyu saplardan arındırılmak için süzülür ve kür hazır hale gelir.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır ?

Kiraz Sapı Çayı Yapılışı: İlk önce tencereye su dökerek iyice kaynatınız daha sonra içine bir miktar göz kararı ile kiraz sapı atınız. Kiraz sapı içinde rengini salana kadar kaynatınız ve içmek istediğiniz bardağa sapları süzerek dökünüz. Tadını beğenmediniz taktirde biraz bal ve tarçın ile tatlandırabilirsiniz.

kiraz sapı kürü hazırlanışı

Kiraz Sapı Kullanım Sıklığı

Kullanım açısından sıklık sorun teşkil etmez. Günün üç öğününde gönül rahatlığı ile aç karna kiraz sapı suyu içilebilir. Bu içeceğin kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmez ve zayıflamanıza olanak sağlar. Kullanılan bu kür ile metabolizmanız hızlanır ve oluğundan kat ve kat daha hızlı zayıflarsınız. Kiraz sapı suyunun sadece zayıflamak için değil nefes darlığı çeken kişiler için de kullanımı önerilmektedir. Bu şekilde hem para harcamazsınız hem de sağlıklı bir hayata sahip olursunuz.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.1 / 5. Toplam oy sayısı: 145

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı