BeslenmeZayıflama

Kilo Verme Garantili 16 Mucizevi Besin

İnsanların genel problemleri arasında yer alan kilo sorununu çözmek için mutlaka doğru egzersizler ve diyetlerin yapılması gerekir. Seçilecek olan besinlerin metabolizmayı çalıştırması, yağ yakması oldukça önemlidir. Dikkat edildiğinde kiloların kısa süre içerisinde verildiği görülür. Sağlıklı beslenme programına dahil edilmesi gereken ve kısa sürede vücudu forma sokacak bir takım yiyecekler bulunmaktadır.

Doğal olmayan ve hazır gıda olarak adlandırılan besinlerin içerisinde bulunan katkı maddeleri ve koruyucular kilo almanın en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Kilo veremeyen kişilerin beslenme şekillerine ve tükettikleri besinlere dikkat etmelerinde fayda bulunmaktadır. Yanı sıra hareketsiz olan yaşam biçimleri ve spor yapmak için çaba gösterilmemesi tüketilen besinlerin kalıcı şekilde depolanmasına neden olmaktadır.Bu yüzden her gün spor yapmanız uykunuzu düzene sokmanız ve yediğiniz yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Özellikle fast food tarzı gıdalardan aşırı yağlı ve şekerli olanlardan uzak durmanız dengeli bir şekilde beslenmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için daha iyi bir vücuda sahip olmak isteyen insanların mutlaka seçmiş oldukları besinlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunun yanında spor yapmaları her gün düzenli uyku almakla birlikte vücudunuzu sağlıklı ve dayanıklı yapabilirsiniz.Kilo sorununun kaynağı olarak kalori miktarının dışında yenilen besinin cinsi ile ilgili olduğu düşünülmektedir. Peki kilo verme garantili 16 mucize besinler nelerdir?

Mucizevi yağ yakan 16 besin nedir?

Sağlıklı biçimde kilo vermek isteyen kişiler mutlaka beslenme şekillerine dikkat etmelidirler. Bunun yanı sıra kilo verme garantili 16 mucize besin olarak adlandırılan alternatiflerin programa dahil edilmesi ile daha olumlu sonuçlar alınması mümkündür. Peki kilo verme garantili 16 mucize besin olarak adlandırılan seçenekler nelerdir?

 1. Altın bakliyatlar,
 2. Avokado,
 3. Yoğurt,
 4. Greyfurt,
 5. Yulaf,
 6. Fındık ve ceviz,
 7. Brokoli,
 8. Elma ve armut,
 9. Keçi peyniri,
 10. Yumurta,
 11. Tarçın,
 12. Yeşil kahve,
 13. Acı biber,
 14. Yeşil çay,
 15. Çiğ sebze,
 16. Sirke kilo verme noktasında tercih edilebilecek yararlı besin öğelerini oluşturmaktadır.

Kilo verme garantili mucizevi besinlerin yararları nelerdir?

Kilo verme aşamasında metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını güçlendiren besinler bulunmaktadır. Tüm bu besinler vücudun direncini arttırarak fazla olan kilonun atılmasına imkan tanımaktadır. Bu besinlere yakından bakmak gerekirse;

 • Bakliyatlar olarak ifade edilen nohut, barbunya, kuru fasulye, mercimek gibi ürünler uzun süre tok kalınmasına imkan sağlar ve yüksek oranda lif, protein içerir.
 • Avokado içinde bulunan faydalı yağ ve yüksek lif, protein sayesinde doyurucu ve lezzetlidir.
 • Yulaf, yağ yakan ve uzun süre tok tutan besin günün ilk öğününde kahvaltılarda tüketilmektedir.
 • Bir diğer besin öğesi olan yoğurt tüketimi ile kilo vermek daha kolay hale gelir. Sindirimi kolaylaştıran, bağışıklık sistemini güçlendiren besin sayesinde yağ yakımı kolaylaşır.
 • Yemek öncesi yenen greyfurtta yağ yakarak kilo verme hızını arttırır.
 • Çiğ ceviz ve fındık içinde bulundurdukları faydalı yağlar sayesinde antioksidan özelliklidir ve insülin direncinin kırılmasına yardımcı olur.
 • Düşük kaloriye sahip olan brokoli de kilo verme aşamasında iyi bir seçimdir.
 • Elma ve armut gibi seçenekler uzun süre tok tutarak kilo verilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Keçi peyniri içinde bulunan tok tutucu yağ asidinin de kilo verdirici etkisi bulunmaktadır.
 • Yumurta seçeneğini tercih eden kişilerin de kolaylıkla kilo verebileceği bilinmektedir.
 • Tarçın tatlı isteğini bastırma noktasında birebir tercih edilebilecek bir alternatiftir.
 • Elma dilimi üzerine serpilerek tüketilmesi önerilmektedir.
 • Yağ yakıcı özellikteki kahve de kilo problemi için tercih edilmektedir.Bütün bu alternatifler kilo verme garantili 16 mucize besinler olarak adlandırılmaktadır. Hepsinin kilo verme konusunda kanıtlanmış etkileri bulunmaktadır.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 5 / 5. Toplam oy sayısı: 1

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu