«
 1. Ana sayfa
 2. Beslenme
 3. Kilo Verme Garantili 16 Mucizevi Besin

Kilo Verme Garantili 16 Mucizevi Besin

İnsanların genel problemleri arasında yer alan kilo sorununu çözmek için mutlaka doğru egzersizler ve diyetlerin yapılması gerekir. Seçilecek olan besinlerin metabolizmayı çalıştırması, yağ yakması oldukça önemlidir. Dikkat edildiğinde kiloların kısa süre içerisinde verildiği görülür. Sağlıklı beslenme programına dahil edilmesi gereken ve kısa sürede vücudu forma sokacak bir takım yiyecekler bulunmaktadır.

Doğal olmayan ve hazır gıda olarak adlandırılan besinlerin içerisinde bulunan katkı maddeleri ve koruyucular kilo almanın en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Kilo veremeyen kişilerin beslenme şekillerine ve tükettikleri besinlere dikkat etmelerinde fayda bulunmaktadır. Yanı sıra hareketsiz olan yaşam biçimleri ve spor yapmak için çaba gösterilmemesi tüketilen besinlerin kalıcı şekilde depolanmasına neden olmaktadır.Bu yüzden her gün spor yapmanız uykunuzu düzene sokmanız ve yediğiniz yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Özellikle fast food tarzı gıdalardan aşırı yağlı ve şekerli olanlardan uzak durmanız dengeli bir şekilde beslenmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için daha iyi bir vücuda sahip olmak isteyen insanların mutlaka seçmiş oldukları besinlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunun yanında spor yapmaları her gün düzenli uyku almakla birlikte vücudunuzu sağlıklı ve dayanıklı yapabilirsiniz.Kilo sorununun kaynağı olarak kalori miktarının dışında yenilen besinin cinsi ile ilgili olduğu düşünülmektedir. Peki kilo verme garantili 16 mucize besinler nelerdir?

Mucizevi yağ yakan 16 besin nedir?

Sağlıklı biçimde kilo vermek isteyen kişiler mutlaka beslenme şekillerine dikkat etmelidirler. Bunun yanı sıra kilo verme garantili 16 mucize besin olarak adlandırılan alternatiflerin programa dahil edilmesi ile daha olumlu sonuçlar alınması mümkündür. Peki kilo verme garantili 16 mucize besin olarak adlandırılan seçenekler nelerdir?

 1. Altın bakliyatlar,
 2. Avokado,
 3. Yoğurt,
 4. Greyfurt,
 5. Yulaf,
 6. Fındık ve ceviz,
 7. Brokoli,
 8. Elma ve armut,
 9. Keçi peyniri,
 10. Yumurta,
 11. Tarçın,
 12. Yeşil kahve,
 13. Acı biber,
 14. Yeşil çay,
 15. Çiğ sebze,
 16. Sirke kilo verme noktasında tercih edilebilecek yararlı besin öğelerini oluşturmaktadır.

Kilo verme garantili mucizevi besinlerin yararları nelerdir?

Kilo verme aşamasında metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını güçlendiren besinler bulunmaktadır. Tüm bu besinler vücudun direncini arttırarak fazla olan kilonun atılmasına imkan tanımaktadır. Bu besinlere yakından bakmak gerekirse;

 • Bakliyatlar olarak ifade edilen nohut, barbunya, kuru fasulye, mercimek gibi ürünler uzun süre tok kalınmasına imkan sağlar ve yüksek oranda lif, protein içerir.
 • Avokado içinde bulunan faydalı yağ ve yüksek lif, protein sayesinde doyurucu ve lezzetlidir.
 • Yulaf, yağ yakan ve uzun süre tok tutan besin günün ilk öğününde kahvaltılarda tüketilmektedir.
 • Bir diğer besin öğesi olan yoğurt tüketimi ile kilo vermek daha kolay hale gelir. Sindirimi kolaylaştıran, bağışıklık sistemini güçlendiren besin sayesinde yağ yakımı kolaylaşır.
 • Yemek öncesi yenen greyfurtta yağ yakarak kilo verme hızını arttırır.
 • Çiğ ceviz ve fındık içinde bulundurdukları faydalı yağlar sayesinde antioksidan özelliklidir ve insülin direncinin kırılmasına yardımcı olur.
 • Düşük kaloriye sahip olan brokoli de kilo verme aşamasında iyi bir seçimdir.
 • Elma ve armut gibi seçenekler uzun süre tok tutarak kilo verilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Keçi peyniri içinde bulunan tok tutucu yağ asidinin de kilo verdirici etkisi bulunmaktadır.
 • Yumurta seçeneğini tercih eden kişilerin de kolaylıkla kilo verebileceği bilinmektedir.
 • Tarçın tatlı isteğini bastırma noktasında birebir tercih edilebilecek bir alternatiftir.
 • Elma dilimi üzerine serpilerek tüketilmesi önerilmektedir.
 • Yağ yakıcı özellikteki kahve de kilo problemi için tercih edilmektedir.Bütün bu alternatifler kilo verme garantili 16 mucize besinler olarak adlandırılmaktadır. Hepsinin kilo verme konusunda kanıtlanmış etkileri bulunmaktadır.

Yağ Yakımınızı Hızlandıracak Besinler

 • Yumurta:  Günde 3 yumurta yemek hem sizi tok tutacak hem de diyet boyunca sizin bütün protein ihtiyacınızı karşılayacaktır. Yumurtayı sabah kahvaltıda, öğlen yemekte ve gece geç saatte olmamak şartı ile acıktığınız zaman dilimlerinde tüketebilirsiniz.
 • Yağsız yoğurt:  Yoğurt günlük hayatta mutlaka tüketilmesi gereken bir besin maddesidir. Diyet yapanların yoğurdu yağsız olarak tüketmesi uygun olacaktır. Yağsız yoğurt çok hızlı yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Yoğurdu diyetine koyanların diğerlerine göre çok daha hızlı ve dengeli kilo verdikleri görülmektedir. İçindeki yüksek oranda kalsiyum ve protein ile de sağlıklı kilo verme söz konusu olmaktadır. Günde üç öğün yağsız yoğurt tüketilebilir.
 • Tarçınlı elma suyu: Elmanın sindirim konusunda tarçının da yağ yakma konusunda çok etkili olduğu bilinmektedir.
 • Ananas suyu: İçeceğiniz bir bardak ananas suyu ile çok yüksek miktarda kalori yakmanız mümkün olmaktadır.
 • Havuç suyu:  lif ve protein bakımından çok güçlü olan havuç suyu iştah keserek diyete yardımcı olmaktadır.
 • Çikolatalı süt:  Özellikle sabah içilmesi uzun süre tokluk hissi vereceği için diyete yardımcı olacaktır.
 • Ispanak suyu: Ispanak suyu lif, kalsiyum ve protein bakımından çok zengin olup hızlı yağ yakan besinler arasında yerini almaktadır.
 • Kestane: Kolesterolü dengelemesi, kırmızı kan hücrelerini yenilemesinin yanında düşük kalorili olması ile yağ yakma özelliği de bulunmaktadır. Her gün 100 gram kestane tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Sarımsak: Vücuttan toksinlerin ve zararlı maddelerin atılması konusunda oldukça etkili bir besindir. Tercihe göre çiğ veya pişmiş olarak tüketilebilir.
 • Greyfurt: Çok sağlıklı bir yağ yakıcıdır. Yağın depolamasını sağlayan enzimleri engelleyerek yağın yakılıp vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bir Cevap Yaz

Gizem Atılgan Hakkında

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.