Cinsel Sağlık

İstenmeyen Gebeliklere Tıbbi Kürtaj

Kürtaj, güvenli, etkili ve kabul edilebilir hamilelik durumunun sonlandırılmasında çok önemli bir rol oynar. İstenmeyen bir hamilelikle karşılaştığında ne yapılması gerektiği konusunda kararsız olan hastalar için, sosyal hizmet uzmanlarımız seçenek danışma konusunda yardımcı olabilir. İstanbul kürtaj yaptırmak için sevk almanıza gerek yoktur ancak muayene için randevu almanız gerekir.

Kaynakların izin vermesi durumunda, aynı gün içerisinde prosedürü tamamlamanız mümkündür. İstenmeyen gebeliklerin 8 haftaya kadar sonlandırılması için hizmet veren ekibimiz minimum zaman ve efor kaybıyla kliniğimizden ayrılmanızı sağlar.

 Kürtaj Günü Yapılması Gerekenler

 İşlem günü en az dört saat klinikte kalmayı planlayın. Lütfen yanınızda kimlik kartınızı getirmeyi unutmayın. Aynı zamanda yanınıza kişisel eşyalarınızı da alabilirsiniz. Üsküdar kürtaj için randevunuzdan iki saat önce bir şey yiyip içmeyin. İşlem sonrasında dinlenebileceğiniz bir lokasyona gitmeniz gerekecektir. İşlemden sonra araç kullanamayacaksınız.

 İstenmeyen bir hamilelikle karşılaştığınızda ne yapacağınız konusunda kararsızsanız sağlık merkezi çalışanlarımıza danışabilirsiniz. Kadınların çoğu, randevu sırasındaki kararlarından emin olsalar da, herkese prosedürün artılarını ve eksilerini tartma şansı veriyoruz.

Klinik Prosedürleri

Kürtaj için sağlık merkezimize geldikten kısa bir süre sonra, sağlık eğitimcimiz kan basıncınızı, nabzınızı ve kilonuzu alır. Yanınızda refakatçi getirdiyseniz, sağlık eğitimi sırasında yanınızda kalabilir. Sağlık eğitmeni ile görüşmenizden sonra doktorunuzla tanışacaksınız.

Doktorlarımız kürtaj tedariki ve aile planlaması konularında uzmanlık eğitimi ve ilgisi olan kadın doğum uzmanı jinekologlardır. Doktor tıbbi geçmişinizi gözden geçirecek, gebeliğinizi belirlemek için bir ultrason muayenesi yapacak ve size kürtaj için uygun olup olmadığınızı belirtecektir.

Kara Zencefil Şurubu

Kürtaj Sonrasında Beklenen Durumlar

Sağlık ekibimiz ve uzman doktorlarımız, istenmeyen gebeliklerde profesyonel bir şekilde fetüsün alınmasını sağlar. Ümraniye kürtaj işlemden sonra bazı yan etkiler görülebilir. Bu etkiler; mide bulantısı, kusma, ishal, baş dönmesi, baş ağrısı ve ateş; bir ile dört saat sonra kanama ve akabinde dört haftaya kadar hafif şekilde kanama görülebilir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.3 / 5. Toplam oy sayısı: 247

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı