Zayıflama

Hızlı Zayıflamanın Etkili Yolu : Glucogen

Glucogen ismini asyadan gelen bir meyveden almaktadır. Bu meyeve ise konjak kökü olarak adlandırılmakla beraber etki sağlayan en önemli unsur ve organik en önemli bileşenidir. Bu yüzden kısa süre içerisinde popülerlik elde etmesini sağlamıştır. Tüm dünyada hızlıca satışa sunulan glucogen glucomannan en çok tutulan ürünler arasında listesinin başında yerini almayı başarabilmiştir. Bu yüzden oldukça kullanıma uygundur ve her tip insan tarafından rahatlıkla kullanılır. Glucogen kullanılırken yemeklerden önce kullanımı uygundur bu bir ilaç değildir ve herhangi bir hastalığın tedavisi ve teşhisi amacı ile kullanılamaz. Bu yüzden içerisindekilere karşı alerjisi olanların kullanması önerilmez. Bunun dışında çocukların ulaşamayacağı ortamlarda tutunuz ve serin ve kuru ortamlarda tutunuz. Son kullanma tarihi, üretim yılı ve tarihi, içindekiler kısmı üretici ve dağıtıcı tüm detaylı bilgiler glucogen tozu paketinin arka kısmında yer almaktadır. Bu yüzden kullanım miktarlarının hepsi şase şeklinde pakete bölünmüştür. Her paketin içerisinde on adet şase bulunmaktadır. Bu şaseleri günlük arkasındaki talimatlara göre kullanabilirsiniz. Tamamen organik karışımdan ortaya çıkmıştır ve üretici bilgileri kayıtları arkasında yer almaktadır.

Glucogen Nedir

Glucogen Nedir ?

İçerisindeki yüksek kaliteli lifli Glucomannan sayesinde öğün yerine kullanılır. Bir bardak Glucogen şase içtikten 5 dakika sonra Glucomannan etkisini gösterir ve midenizde jel kıvamında bir doluluk ve tokluk oluşturur. Glucogen kullandıktan sonra ki 6 saatte su ihtiyacınızdan başka herhangi bir yemek canınız çekmez. Glucomannan lifleri mide içerisinde genişleyerek jel kıvamından 6 saat boyunca kıvamını korur. Bu sayede açlık hissi %100 kesildiği gibi mideniz gerçekten tok kalır.Glucogen kadın ve erkeklerin kullanımına tam anlamıyla uygun olup unisex bir üründür. İçeriğindekiler tamamen organik bileşenlerden oluşturulmuştur ve kimyasal herhangi bir bileşen içermemektedir. Glucogen başka bir adı ile glukojen olarak da Türkçe adı ile adlandırılabilmektedir. Bu yüzden kısa süre içerisinde ilgi odağı olmuş ve bir çok kişi tarafından kullanımı beğeni ile karşılanmıştır.

Glucogen İçeriği

Glucogen içeriği tamamen organik bileşenlerden oluşmakla beraber kullanımı da oldukça kolaydır. İçeriğinde her bir pakette on paket şase barındırır. Her şase bir kullanımlıktır ve açıldığı anda tüketilmesi gereklidir. En önemli içerik detayı olarak bu ürünün içerisinde L-carnitine, glucomannan , kara mürver içermektedir. Bunun dışında herhangi bir bileşen içermemektedir.

Glucomannan (Konja) Bitkisi;

Amorphophallus familyasına ait bir bitki türüdür. Bitkinin botanik adı Amorphophallus Konja’ dır.Çin, Japonya ve Kore’ de yetişir. Jöle ve un yapımında kullanılır. Kökü kurutulmuş Konja glucomannan sakızı içerir. Glucomannan’ ın obezite ve zayıflama konusunda etkisi olduğu bilinmektedir.Konja bitkisi 800-1,500 m yükseklikte dağlık alanlarda yetişir. 3-5 yıl büyüdükten sonra hasat edilir. Doğu yarım kürenin tropikal bölgelerinde üretilir. En yaygın üretim alanı Çin’in güney batısıdır. Büyüme bölgesinin ortalama sıcaklığı 16 °C’dir.Taze Konja kökü tatlı patatese benzeyen yuvarlık bir şekle sahiptir.Konja bitkisinin içindeki en önemli madde glucomannan lifidir. Glucomannan miktarı 3 yıllık bir büyüme süresinden sonra maksimum seviyeye ulaşır. Konja bitkisi en fazla glucomannan lifi üreten tek bitkidir. Konja kökleri kurutulduğunda kurutulan tozun yaklaşık %40-60’ ı glucomannan lifidir.

Glucogen Faydaları

L-Carnitine;

Karnitin, genellikle karaciğer ve böbreklerde sentezlenen, lizin ve metiyonin amino asitlerinden sentezlenen bir dördüncül amonyum katyonudur. Canlı hücrelerde yağların sindirimi sırasında, enerji üretimi için yağ asitlerinin stoplazmadan mitokondriye girmesinde karnitine ihtiyaç duyulur.

Kara Mürver;

 Hanımeligiller familyasındandır. Mürver 3-10m arasında bazen çalı, bazen bir ağaç şeklinde olabilir. 20 kadar ağaç, çalı ya da otsu bitki türünün ortak adı Mürver’dir. Yaprakları genellikle iki çift ve bir tek olmak üzere beş parçadan oluşur ve her parça oval, kenarları çok hafif kertikli ve hafif kalkık yeşil renkli ve kısa saplıdır. Çiçekleri oldukça küçük olup; beyaz, sarımsı ya da bazen açık pembe renkli ve keskin kokulu küçük çiçekleri yayvan şemsiye ya da salkım biçimi oluşturarak açar. Çiçekleri olgunlaşınca 6-10 mm. çapında yuvarlak ve parlak siyah renkli meyvelere dönüşür. Meyvelerin içinde kan kırmızısı meyve özü ve uzunca oval biçimli 3-4 tane tohum bulunur. Ormanlık alanların funda toprağını seven kara mürver, döktüğü tohumlarıyla çoğalır.

Glucogen Kullanımı Nasıl Yapılır?

Glucogen tozu kullanımı oldukça basittir. Günde bir defa yemeklerden 30 dakika önce bir bardak suya katılarak kullanılır. Suya toz halindeki ürünü döktünten sonra sıcak su ile karıştırıp beklenmeden içilmesi gerekmektedir. Bu bir gıda takviyesidir.

Glucogen Kullanım Önerisi

  • Paketin tamamını su bardağına boşaltınız.
  • Sıcak suyu su bardağına dökünüz.
  • Bu işlemi yaparken su bardağında bir bardak kadar koyulmamış su boşluğu olduğuna emin olunuz.
  • Sonrasında iyice karıştırdığınız glukojen tozunu soğumadan sıcak hali ile tüketiniz.
Glucogen İle Zayıflama

Glucogen Faydaları

  • Tok tutar
  • İçeriğinde katkı maddesi olmadığı için tamamen bitkisel ve doğal tedavi sağlar,
  • Yağ yakımını hızlandırır,
  • Metabolizmayı hızlandırır,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
  • Tok tuttuğu için alacağınız günlük besin miktarını azaltacaktır fakat vitamin ve mineral takviyesinde bulunduğu için gün içinde dinç kalmanızı sağlar.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4 / 5. Toplam oy sayısı: 2

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu