BeslenmeZayıflama

Kilo Verdiren Hızlı Yağ Yakan Besinler

Kilo vermek üzere yola çıktıysanız önünüze çıkan her yolu ve yöntemi denemek istersiniz. İnsanları sağlıklı olmaları için olmaları gereken ideal kiloları vardır. Bu kiloya ulaşmak için diyet yapmak, spor yapmak öncelikle şart olmakla birlikte bazı özel çalışmalarla ve besinlerle desteklenmesi de gerekmektedir. Bu özel besinler arasında hızlı yağ yakan besinler bulunmaktadır. Bu besinler uzmanı tarafından belli ölçülerde zayıflamak isteyen kişi tarafından tüketilmek üzere zayıflama programına konulmalıdır.

Hızlı Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Zayıflama hayali ile sürekli diyet yapan kişilerin bu konuda uzman olan bir kişiden destek alması zayıflamayı hem hızlandıracaktır hem de sağlıklı bir kilo verme söz konusu olacaktır. Diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında hızlı yağ yakan besinler mutlaka bulunmalıdır. Bu besinler şu şekilde sıralanabilir:

 • Yumurta:  Günde 3 yumurta yemek hem sizi tok tutacak hem de diyet boyunca sizin bütün protein ihtiyacınızı karşılayacaktır. Yumurtayı sabah kahvaltıda, öğlen yemekte ve gece geç saatte olmamak şartı ile acıktığınız zaman dilimlerinde tüketebilirsiniz.
 • Yağsız yoğurt:  Yoğurt günlük hayatta mutlaka tüketilmesi gereken bir besin maddesidir. Diyet yapanların yoğurdu yağsız olarak tüketmesi uygun olacaktır. Yağsız yoğurt çok hızlı yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Yoğurdu diyetine koyanların diğerlerine göre çok daha hızlı ve dengeli kilo verdikleri görülmektedir. İçindeki yüksek oranda kalsiyum ve protein ile de sağlıklı kilo verme söz konusu olmaktadır. Günde üç öğün yağsız yoğurt tüketilebilir.
 • Tarçınlı elma suyu: Elmanın sindirim konusunda tarçının da yağ yakma konusunda çok etkili olduğu bilinmektedir.
 • Ananas suyu: İçeceğiniz bir bardak ananas suyu ile çok yüksek miktarda kalori yakmanız mümkün olmaktadır.
 • Havuç suyu:  lif ve protein bakımından çok güçlü olan havuç suyu iştah keserek diyete yardımcı olmaktadır.
 • Çikolatalı süt:  Özellikle sabah içilmesi uzun süre tokluk hissi vereceği için diyete yardımcı olacaktır.
 • Ispanak suyu: Ispanak suyu lif, kalsiyum ve protein bakımından çok zengin olup hızlı yağ yakan besinler arasında yerini almaktadır.
 • Kestane: Kolesterolü dengelemesi, kırmızı kan hücrelerini yenilemesinin yanında düşük kalorili olması ile yağ yakma özelliği de bulunmaktadır. Her gün 100 gram kestane tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Sarımsak: Vücuttan toksinlerin ve zararlı maddelerin atılması konusunda oldukça etkili bir besindir. Tercihe göre çiğ veya pişmiş olarak tüketilebilir.
 • Greyfurt: Çok sağlıklı bir yağ yakıcıdır. Yağın depolamasını sağlayan enzimleri engelleyerek yağın yakılıp vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Peynir altı suyu proteini;
  Peynir altı suyu proteini kasları geliştirir ve onarır. Bu durumda kas, kalori yakar ve metabolizmayı arttırır.
 • Greyfurt;
  Araştırmalar, narenciye meyvesini 6 hafta boyunca yiyenlerin bellerinden bir incelme kaybettiğini bulmuştur.

Hızlı Yağ Yakan Diğer Besinler

 • Ispanak,
 • Tatlı Patates Ceviz,
 • Hardal,
 • Somon Balığı,
 • Tavuk,
 • Tarçın,
 • Yumurta.
 • Avokado

Hızlı Yağ Yakan Besinler Nasıl Tüketilmelidir?

Diyet yapmak için uğraşanlar öncelikle kilo vermenin pek çok yönü olduğunu bilmelidir. Diyet yapmak, zararlı ve kilo aldıran yiyecekleri hayatından çıkarmak, hızlı yağ yakan besinler tüketmek ve spor yapmak gibi çok yönlü bir program ile sağlıklı kilo vermek mümkün olmaktadır. Kilo vermede metabolizmanın çalıştırılmasının çok büyük etkisi vardır. Hiç yemek yemeden kilo vermek çok sağlıklı olmamaktadır. Bu sebeple yemek yerken vücuttaki yağı eritecek besinleri de tüketmeye özen göstermek gerekmektedir. Bu besinler aşırıya kaçılmadan uzman doktorun tavsiye ettiği kadarıyla tüketilmelidir. Çok yoğun tüketilmesi olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Kiraz Sapının Zayıflatıcı Etkisi

Kiraz sapı sadece ödem sökücü olarak değil ayrıca selülit oluşmasını engelleyen bir yapıya da sahiptir. Yaz aylarında kullanımına devam edildiği taktirde olur olmadık vücut bölgelerinde selülit oluşması engellenebilir. Bu etkisi içerisinde bulunan antioksidan ve yağ sökücü etkisinden kaynaklıdır. Bu etkisi ile fazla yağların yakılıp vücuttan atılmasını hızlandırır ve ödemi atarak vücut hatlarının orantılı olmasını sağlar. Ödem attıran ve zayıflatan kiraz sapından yapılmış çaylar günün her öğününde tüketilebilir. Bu çayın 3 haftalık bir kullanımı sonrasında olacak etkiyi sizlerde fark edeceksiniz.

Kiraz Sapı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kürün hazırlanma şekli çok basittir. Yaz aylarında tüketilen kirazların sapları biriktirilir ve böylece kurutulmuş bir halde aktarlarda para ile satılan kiraz saplarına para ödemekten ve artı bir masraftan da kaçınmış olursunuz. Bu sapların yanında bir litre kadar ılık su kullanılarak 10 dakika kadar demlendirme işlemi yapılır. Bu şekilde sap içinde bulunan antioksidan açığa çıkar. Günde ortalama olarak üç bardak olacak şekilde tüketilmesi için 1 litre su yeterli olacaktır. Suyu saplardan arındırılmak için süzülür ve kür hazır hale gelir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam oy sayısı: 0

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu