«
 1. Ana sayfa
 2. Beslenme
 3. Kilo Verdiren Hızlı Yağ Yakan Besinler

Kilo Verdiren Hızlı Yağ Yakan Besinler

Kilo vermek üzere yola çıktıysanız önünüze çıkan her yolu ve yöntemi denemek istersiniz. İnsanları sağlıklı olmaları için olmaları gereken ideal kiloları vardır. Bu kiloya ulaşmak için diyet yapmak, spor yapmak öncelikle şart olmakla birlikte bazı özel çalışmalarla ve besinlerle desteklenmesi de gerekmektedir. Bu özel besinler arasında hızlı yağ yakan besinler bulunmaktadır. Bu besinler uzmanı tarafından belli ölçülerde zayıflamak isteyen kişi tarafından tüketilmek üzere zayıflama programına konulmalıdır.

Hızlı Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Zayıflama hayali ile sürekli diyet yapan kişilerin bu konuda uzman olan bir kişiden destek alması zayıflamayı hem hızlandıracaktır hem de sağlıklı bir kilo verme söz konusu olacaktır. Diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında hızlı yağ yakan besinler mutlaka bulunmalıdır. Bu besinler şu şekilde sıralanabilir:

 • Yumurta:  Günde 3 yumurta yemek hem sizi tok tutacak hem de diyet boyunca sizin bütün protein ihtiyacınızı karşılayacaktır. Yumurtayı sabah kahvaltıda, öğlen yemekte ve gece geç saatte olmamak şartı ile acıktığınız zaman dilimlerinde tüketebilirsiniz.
 • Yağsız yoğurt:  Yoğurt günlük hayatta mutlaka tüketilmesi gereken bir besin maddesidir. Diyet yapanların yoğurdu yağsız olarak tüketmesi uygun olacaktır. Yağsız yoğurt çok hızlı yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Yoğurdu diyetine koyanların diğerlerine göre çok daha hızlı ve dengeli kilo verdikleri görülmektedir. İçindeki yüksek oranda kalsiyum ve protein ile de sağlıklı kilo verme söz konusu olmaktadır. Günde üç öğün yağsız yoğurt tüketilebilir.
 • Tarçınlı elma suyu: Elmanın sindirim konusunda tarçının da yağ yakma konusunda çok etkili olduğu bilinmektedir.
 • Ananas suyu: İçeceğiniz bir bardak ananas suyu ile çok yüksek miktarda kalori yakmanız mümkün olmaktadır.
 • Havuç suyu:  lif ve protein bakımından çok güçlü olan havuç suyu iştah keserek diyete yardımcı olmaktadır.
 • Çikolatalı süt:  Özellikle sabah içilmesi uzun süre tokluk hissi vereceği için diyete yardımcı olacaktır.
 • Ispanak suyu: Ispanak suyu lif, kalsiyum ve protein bakımından çok zengin olup hızlı yağ yakan besinler arasında yerini almaktadır.
 • Kestane: Kolesterolü dengelemesi, kırmızı kan hücrelerini yenilemesinin yanında düşük kalorili olması ile yağ yakma özelliği de bulunmaktadır. Her gün 100 gram kestane tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Sarımsak: Vücuttan toksinlerin ve zararlı maddelerin atılması konusunda oldukça etkili bir besindir. Tercihe göre çiğ veya pişmiş olarak tüketilebilir.
 • Greyfurt: Çok sağlıklı bir yağ yakıcıdır. Yağın depolamasını sağlayan enzimleri engelleyerek yağın yakılıp vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Hızlı Yağ Yakan Besinler Nasıl Tüketilmelidir?

Diyet yapmak için uğraşanlar öncelikle kilo vermenin pek çok yönü olduğunu bilmelidir. Diyet yapmak, zararlı ve kilo aldıran yiyecekleri hayatından çıkarmak, hızlı yağ yakan besinler tüketmek ve spor yapmak gibi çok yönlü bir program ile sağlıklı kilo vermek mümkün olmaktadır. Kilo vermede metabolizmanın çalıştırılmasının çok büyük etkisi vardır. Hiç yemek yemeden kilo vermek çok sağlıklı olmamaktadır. Bu sebeple yemek yerken vücuttaki yağı eritecek besinleri de tüketmeye özen göstermek gerekmektedir. Bu besinler aşırıya kaçılmadan uzman doktorun tavsiye ettiği kadarıyla tüketilmelidir. Çok yoğun tüketilmesi olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Bir Cevap Yaz

Gizem Atılgan Hakkında

avatar

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.