«
  1. Ana sayfa
  2. Anne & Çocuk
  3. Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Durur

Hemen hemen küçük büyük demeden herkesin yaşadığı mide bulantısı hamilelikte kesindir. Hamile kalmaktan korkan strese daha düşünürken giren insanların korkma sebebi ise hamilelikte yaşadığı zorluklardan biri olan mide bulantısı.Mide bulantısı günlük yaşamı çok fazla etkiliyor baş dönmesi yapıyor ve hamile olanları zora sokuyor. Mide bulantısını kimsenin sevmediği bir gerçek bu yüzden bizde sizlere hamilelikte mide bulantısından nasıl kurtulabilirsiniz, Neden hamilelikte mide bulanır? Hamilelikte mide bulantısını ne geçirir? Gibi soruların cevabını verdik.

Mide Bulantısı Nedir?

Mide bulantısı bir çok farklı nedenle ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Kısaca iştah kaybı ile bağdaştırılan ve üst karın bölgesinde ortaya çıkan hoş olmayan bir his olarak tanımlanabilir. Sıklıkla sindirim sisteminden kaynaklanan bir rahatsızlık sonucu olarak ortaya çıksa da baş dönmesi gibi rahatsızlıklara da neden olabilir genellikle açsanız baş dönmesi kaçınılmaz olur.

Hamilelikte Mide Bulantısı Ne Zaman Başlar

Hamilelikte Mide Bulantısı Neden Olur ?

Hamilelikte mide bulantısı Östrojen hormonu çok fazla salgılandığı için olur. Östrojen hormonu 2. aydan sonra salgılanmaya başlar ve gebeleri çok fazla rahatsız eden bir durumdur. Anne adayları sürekli bunu yaşar ve bir süre sonra bu durumdan bıkarlar. Son derece rahatsız edici olan bu durum bazen psikolojik olarak iştahsızlığa yol açar ve gebe olanlar herhangi bir şey tükettiğinde kusacağını düşünerek tekrar yemek yemek istemez.

Hamilelikte Mide Bulantısı

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer ?

Hamilelikte mide bulantısı yaşamamak ya da azalatmak isteyenler için sizlere tavsiyeler sunduk bunları uygulayarak mide bulantınızı geçirebilirsiniz.

  • Düzenli egzersiz (yürüyüş),
  • Elma tüketin,
  • Sık sık az az beslenin,
  • Yorucu hareketleri yapmaktan kaçının,
  • Sağ omzunuzun üstüne yatın,
  • Gazlı içecekler içmeyin,
  • Çok fazla ve ağır tatlı tüketmeyin.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.3 / 5. Toplam oy sayısı: 79

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bir Cevap Yaz

Gizem Atılgan Hakkında

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.