«
  1. Ana sayfa
  2. Zayıflama
  3. Detoks Suyu Tarifleri Meyve ve Sebze Detoksları

Detoks Suyu Tarifleri Meyve ve Sebze Detoksları

Zayıflamak isteyen ya da vücudunda bulunan ödemi atmak isteyen herkesin genel olarak diyet ile birlikte başvurduğu yollardan biri detoks yapmaktır. Detoks yapmak genel olarak birtakım sebze ve meyvelerin su ile karıştırılıp gün içerisinde tüketilmesi şeklinde olur. Ancak bazı detoks suları tarifleri bilinen tatlardan farklı olsa bile olumlu etkileri sebebiyle oldukça sık tüketiliyor. Eğer sizde detoks yaparak vücudunuzda bulunan ödemi atmak ve kilo verme işleminizi kolaylaştırmak istiyorsanız detoks suyu tarifleri sizin için oldukça faydalı ve etkili olabilir. Hazırlayacağınız detoks sularının etkisini görmeniz için sık bir şekilde bu tarifleri uygulamalısınız. Detoks tarifleri oldukça hızlı hazırlanabilen ve çabuk tüketilen etkili ürünler olduğundan zevkle tüketebilirsiniz.

sebze detokslari

Sebzeler İle Hazırlanan Detoks Suları

Sebzeler, genellikle sadece yemeklerde kullanılan doğal besinler gibi görünse bile aslında kullanım alanları oldukça farklı olabiliyor. Detoks sularınızı genellikle meyveler ile hazırlasanız da aynı tarifleri zayıflama ve ödem atma konusunda etkili olan sebzeler ile yapabilirsiniz. Sebzeler ile hazırlayacağınız detoks sularında taze zencefil, maydanoz, salatalık ve dereotu gibi besinleri su içerisine ekleyerek gün içerisinde sık bir şekilde tüketerek kilo verip ödem atabilirsiniz.

Meyveler İle Hazırlanan Detoks Suları

Detoks sularında en çok tercih edilen malzemeler hiç şüphesiz meyvelerdir. Meyvelerin tatlandırıcı ve kolay içilebilen bir aroması olması sebebiyle detoks yapılırken oldukça sık bir şekilde tercih edilir. Ayrıca meyveler ile hazırlanan detoks suları diyet yapılan dönemde tatlı ihtiyacını azaltmakla beraber ödem atıp kilo vermenizde sağlar. Meyveli detoks sularını ananas, çilek, kiraz, vişne, limon, nar ve greyfurt gibi meyveler ile hazırlayıp tüketebilirsiniz.

meyve detokslari

Detoks Suları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Detoks suları, sağlıklı yaşamın ve beslenmenin en önemli aşamalarından ve olmazsa olmazlarından biridir. Gün içerisinde baharatlar ile destekleyebileceğiniz detokslar ile ödem atabilirsiniz. Ancak hazırladığınız detoks sularını, gün içerisinde taze bir şekilde yapıp tüketmeniz faydasını görmenizi sağlar. Aksi takdirde sürekli aynı meyve ve sebzelerin içerisine su eklenerek hazırlanan detoks suları fayda yerine zarar verebiliyor. Çünkü her detoks suyu hazırlanırken taze olarak içerisindeki malzemeler eklenmelidir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bir Cevap Yaz

Gizem Atılgan Hakkında

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.