«
  1. Ana sayfa
  2. Zayıflama
  3. CLA nedir? Etkileri Nedir? Nasıl Kullanılır?

CLA nedir? Etkileri Nedir? Nasıl Kullanılır?

cla yağ yakıcı

Yararlı bir takviye olarak yaygın bir şekilde kullanılan CLA, konjue linoleik asit isminin kısaltmasıdır. Peki, CLA nedir? Etkileri nedir? Nasıl kullanılır? İşte CLA ile ilgili ayrıntılar:

cla ne demek

CLA Ne Demek?

CLA, kalp hastalığı başta olmak üzere kanseri ve diyabeti önleyen bir çeşit takviyedir. CLA takviyesi kullanılmadan önce ne amaçla kullanılacağı mutlaka bilinmelidir. CLA takviyesinin ilaçların yerine kullanılması ve bu anlamda kilo vermek adına sihirli bir yol olduğunun düşünülmesi doğru değildir. Bir tür yağ yakıcı olan CLA, kullanılmadan önce mutlaka doktora başvurulması gereken bir takviyedir. Doktora başvurulmadan kullanılan CLA takviyeleri kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

CLA (Yağ Yakıcı) Nasıl Kullanılır?

CLA takviyesinin ne amaçla kullanılacağı belirlendikten sonra kullanım konusunda mutlaka doktora başvurulmalıdır. Doktor tavsiyesine uygun ve üretici talimatları göz önüne alınarak kullanılan xca takviyeleri her zaman daha iyi sonuçlar verecektir. Bu anlamda CLA takviyesinin üreticisi ilacın nasıl kullanılacağını ve nasıl tüketileceğini mutlaka tüketiciler ile paylaşmaktadır. Talimat ve ürün bilgilerinin yer aldığı kısımda CLA takviyesinin ne sıklıkla alınması gerektiği ile ilgili de bir tablo yer alabilir. CLA takviyeleri çoğunlukla bir tablet ya da kapsül şeklinde olmaktadır. Bu tablet veya kapsüller su ile alınmaktadır. CLA’nın miligramına göre alınması gereken miktarda değişecektir.

cla nedir etkileri nelerdir

CLA (Yağ Yakıcı) Kullanımının Yan Etkiler Nelerdir?

CLA takviyesinin yağ yakıcı özelliği vardır ve insan vücuduna bir zararı yoktur. Ancak bazı yan etkiler ilaç kullanımından sonra görülebilir. Bu yan etkiler sulu dışkı, kusma, genel uyuşukluk, yorgunluk ve mide bulantısı şeklinde gerçekleşen semptomlardır. Bu yan etkilerin haricinde nadirde olsa baş ağrısı, baş dönmesi, ciltte ortaya çıkan kırmızı ve küçük lekeler görülebilir. Çoğu kişide görülen bu yan etkiler, 2 haftalık düzenli kullanımından sonra kaybolmaktadır.

İlaç yerine ve kilo verilmesi amacı ile CLA takviyeleri alınmamalıdır. CLA takviyesine başlanmadan önce mutlaka doktora başvurulmalı ve ilacın dozu iyi bir şekilde ayarlanmalıdır. Takviyenin doktorun tavsiye ettiği sıklıkta ve dozda kullanılması çok önemlidir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bir Cevap Yaz

Gizem Atılgan Hakkında

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.