Hastalıklar

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir? – Doğal Yöntemler

Böbreklerde ağrı oluşması günümüzde bazı durumlarda ortaya çıkabilen önemli sağlık sorunlarından biridir. Bu durum eğer uzun süreli olarak devam ediyorsa mutlaka bunun ardındaki sebebi iyi bir şekilde araştırmak gerekir. Ancak hafif seyreden böbrek ağrısı durumlarında, bu ağrıları gidermek için bazı doğal yöntemlerden faydalanmak mümkündür. Çünkü bu yöntemler, şikâyetlerin önemli ölçüde zalmasına imkân verirler.

  • Nar suyu tüketimi
  • Fesleğen suyu tüketimi
  • Kereviz suyu tüketimi
  • Karahindiba çayının tüketimi

Böbrek ağrılarının hafifletilmesi ve giderilmesinde bu besinleri tüketmenin insanlara sağladığı çok önemli faydalar vardır. Bunların yanı sıra yapılması gereken en önemli şeylerden biri de mutlaka gün içerisinde bol su tüketmektir. Çünkü günlük alınması gereken miktarlarda yeterince su tüketildiğinde böbreklerin çalışma performansı da aynı oranda artar.

Nar Suyu

Nar suyunun genel olarak vücudu yatıştırıcı birtakım özellikleri vardır. Böbrek fonksiyonlarının sağlıklı işleyişine önemli katkılar sunar. Eğer böbreklerde zararlı birtakım toksik maddeler varsa bunların uygun şekilde buradan atılmasını sağlar. Nar suyu, idrardaki asit seviyesini düşürme özelliğine sahip olduğundan taş oluşumu gibi risklere karşı da vücutta iyi bir direnç oluşturur.

Fesleğen Suyu

Asetik asit, böbreklerdeki ağrıların hafifletilmesi noktasında önemli bir role sahiptir. Fesleğen suyunun içerisinde de bulunan bu madde, böbreklerdeki taş oluşumlarının önüne geçer. Bu bakımdan düzenli aralıklarla fesleğen yapraklarını kullanarak bunun çayını hazırlayıp içmek gerekir. Böbrek ağrılarını giderme konusunda fesleğen suyundan faydalanmak, en iyi doğal yöntemler arasındadır.

Kereviz Sapı Suyu

Kereviz sapı suyunun tüketimi de, rahatsızlık verici böbrek ağrılarını gidermede oldukça etkili olan bir yöntemdir. Ancak herhangi bir şekilde ilaç kullanılıyorsa veya bir kronik rahatsızlık mevcutsa, bu noktada kereviz sapı suyunu doktora danışarak bilinçli bir şekilde kullanmak gerekir. Kereviz sapı suyunun vücuttaki ve böbreklerdeki zararlı toksinleri temizleyici özellikleri vardır. Bundan dolayı belirli zaman aralıklarıyla bunu uygun miktarlarda tüketmek ağrılar için iyi faydalar sağlar.

Karahindiba Çayı

Günümüzde karahindiba çayı insanlar tarafından oldukça yaygın bir şekilde tüketilmektedir. Eğer yine kullanılan antibiyotik gibi herhangi bir ilaç yoksa bu çay gün içerisinde tüketilmeye uygun bir yapıdadır. İdrar söktürücü ve böbrekleri rahatlatıcı özellikleri vardır. Ayrıca karahindiba çayı, içeriğinde birtakım vitamin ve mineraller açısından da oldukça zengindir.

Kara Zencefil Şurubu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.7 / 5. Toplam oy sayısı: 265

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı