YaşamZayıflama

Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır? Yorumları?

Akupunktur ile zayıflama yöntemi uzun zamandır başarılı bir şekilde sonuçlandığından zayıflamak isteyen birçok kişi akupunktur ile nasıl zayıflanır yorumları ile ilgili araştırma yapmaya başlamıştır. Akupunkturun çeşitli uygulama türleri vardır. Bedenlere göre değişiklik gösterdiği için kişiye özel sonuç vermektedir.

Akupunktur İle Kilo Verme

Bu yöntem ile zayıflamak mümkün ama kolay bir işlem değildir. İstikrar gerektiren yöntemde kişiler sabırlı bir şekilde her seansa gitmelidirler. Ayrıca akupunktur tek başına kilo vermek için yeterli değildir. Bunun yanında spor hareketlerinizi yapmalı ve beslenme şeklinize dikkat etmelisiniz. Aksi taktir de zayıflamanız zorlaşacaktır. Akupunkturun sağlık açısından herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için ideal bir yöntemdir. Risk taşımadan kilo vermek her kilolarından rahatsız lan insanlar için önemli bir özelliktir.

akupunktur ile zayıflama

Nasıl Zayıflanır? Yorumlar

Akupunktur sıklıkla hastalıklar için tercih edilmektedir ve uzun zamandır kullanılan başarılı sonuçlar elde edilen yöntemdir. Özel iğnelere sahip olan akupunktur vücuttaki belli noktalara uyarı verir ve bu sayede sinirsel kontrol sağlar. Dolayısıyla da kişinin iştah problemini acıkma isteğini ortadan kaldırmaya yarar. Akupunktur vücudun metabolizma hızını ve yağ yakımı potansiyelini direkt etkiler.

İlk seanslarda sadece tek bölgeden uygulanan akupunktur birinci seansta kulak bölgesinden yapılır. Daha sonraları bütün vücutta noktalar belirlenir ve o bölgeler üzerinden işlem gerçekleşir. İlk zamanlar haftada 2 kez yapılması önerilir sonra ki seanslar uzmanlara göre planlanır. Seans sayısı hakkında bir şey söylemek doğru değildir. Kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Akupuktur tedavisi gören kişilerin %90’nı bu zayıflama yönteminden memnun kalıp istedikleri kiloya inmişlerdir.

Akupunktur Ve Mide Asidi

Akupunktur mide asidini azaltır yani açlık hissini neredeyse yarıya indirir. Mide asidi fazla olanlar da şiddetli derecede açlık hissi, midede yanma ve kazınma problemleri görülür. Ve doğal olarak da devamlı bir şeyler yeme ihtiyacı duyarlar. Ancak fazla kilolar için sürekli yemek yemek iyi değildir. Bu yüzden akupunktur mide asidini azaltarak mide rahatsızlıklarının önüne geçmekte profesyonel bir uygulamadır.

Kara Zencefil Şurubu
akupunktur ve mide asidi

Akupunktur İle Zayıflama Stresi Geçer Mi?

Kilo vermek isteyen her kişi diyet süresince zayıflama stresine kapılmaktadır. Dolayısıyla da bu dönemde kendinizi sürekli olarak yorgun hissetmeniz muhtemeldir. Akupunktur vücutta endorfin hormonunu salgılayarak kendinizde bir rahatlama, gevşeklik ve zayıflama stresinden kurtulma duygusunu yaşatır. Bu sayede de rahat hissettiğiniz için kilo vermenizin kolay olduğunu fark edebileceksiniz. Motivasyonunuz artarak düzenli olarak katıldığınız seanslarda istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda her ne kadar kişi diyet yapsa da metabolizması yavaş ise kilo vermeyi bir türlü başaramaz. Akupunktur metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermekte büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Hızlı bir metabolizma sayesinde yağ yakımı daha fazla kolaylaşacak ve alınan kalorileri daha hızlı bir şekilde yok edecektir.

Elektro Akupunktur Nedir?

Elektro akupunktur ise sadece kablolar bağlı iğnelerle elektrik verilerek tedavi edilmesidir. Akupunktur yapılacak bölgelere batırılan elektrik akımlı iğneler voltaj artımıyla sizi rahatlatır ve ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlar klasik akupunkturla temel farkı elektro akupunktur da elektrik akımı olmasıdır.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.5 / 5. Toplam oy sayısı: 251

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı