«
  1. Ana sayfa
  2. Doğal Takviyeler
  3. Akciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Akciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Akciğer detoksu, özellikle sigara ya da alkol tüketen kişilerin zarar görmüş akciğerlerini temizlemek için uyguladıkları yönteme verilen isimdir. Bu zararlı maddelerin kullanımı ile birlikte akciğerlerde toksinler oluşmaya başlar. Bir süre sonra akciğer işlevini yitirerek toksinleri atma konusunda oldukça zorluk çeker. Bundan dolayı oksijen alımında ve karbondioksitin dışarı atılmasında aksaklıklar meydana gelir. İşte tüm bu işlevler bozulduğu vakit, nefes almak çok zor bir hale gelir. Bunun önüne geçebilmek adına akciğer detoksu uygulanmaktadır.

İşlevini yerine getiremeyen akciğerler insanın fiziksel ve zihinsel sağlığını da olumsuz yönde etkilemeye başlar. Akciğerlerin zarar görmesinin dışında diğer organlar da bu toksinlerden etkilenir. Bu nedenle toksinlerin dışarı atılması hayati bir önem taşımaktadır. Bugün ki yazımızda akciğer detoksu nasıl yapılır, akciğer detoksu tarifi gibi akciğerlerinizi tertemiz bir hale getirecek konulara değineceğiz.

Akciğer Detoksu Nedir?

akciğer detoksu nedir

Akciğerler, sigara ya da alkol kullanımı, kirli hava solumak ve çevre kirliliği sebebiyle zarar görebiliyor. Bir süre sonra nefes alımında zorluklar başlıyor. Akciğer gibi diğer organlarda da problemler baş gösteriyor. Bunun önüne geçmek için bitkisel kürler ile yapılan akciğer temizleme işlemine akciğer detoksu deniliyor. Bu detoksu yaparak koah hastalığı, akciğer kanseri gibi riskli hastalıkların da önüne geçilebiliyor, etkisi azaltılabiliyor. Kişiler detoksu uyguladıktan sonra daha rahat nefes alabiliyorlar.

Detoks sonrasına temizlenen akciğerler, oksijen alımını arttırabildiği için kan dolaşımı da hızlanıyor. Kanlara giden temiz oksijen sayesinde, vücuttaki toksinler daha rahat bir şekilde atılabiliyor. Bu sayede hem akciğerler yenilenmeye başlıyor hem de diğer organların görmüş olduğu zararlar ortadan kalkıyor. Akciğerlerde toksinlerden dolayı oluşan şişlik, iltihaplanma gibi problemler yavaş yavaş son buluyor.

Akciğer Detoksu Nasıl Yapılır?

akciğer temizleme kürü tarifi

Akciğer detoksu evde hazırlanılabilecek bitkisel kürlerle veya akciğer şurubu gibi hazır yapılmış akciğer temizleme ürünleriyle yapılabilir. Akciğer şurubu özellikle akciğeri temizlemekle kalmıyor, aynı zamanda sigarayı bırakma konusunda da oldukça yardımcı oluyor. Eğer aktardan çeşitli bitki ve baharat karışımlarını toplamak zor geliyorsa veya yakınlarınızda bu malzemeleri bulabileceğiniz bir aktar yoksa kesinlikle akciğer şurubu satın almanızı tavsiye edebiliriz.

Akciğer temizleme detoksunu uygulamanız için belli başlı besinler bulunmakta. Bunların başında zencefil, safran, dağ nanesi, meyan kökü gibi bitkiler geliyor. Bu bitkiler akciğerdeki mukusu temizleyip, toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda vücut sağlığınızı da korumanızı sağlıyor. Tabi ki bunların yanında yeşil çilek gibi havuç gibi antioksidan besinler de bulunuyor. Ancak bunların hepsini bulmak bir hayli zor. Akciğer şurubu yukarıda saydığımız bütün besinleri içerisinde barındırıyor. Cüzi bir fiyata hem akciğerlerinizi temizlemiş oluyorsunuz hem de sigarayı bırakmadan sigaranın etkilerinden kurtulabiliyorsunuz.

Akciğer şurubu yorumlar kısmına baktığımızda ürünü kullanıp memnun kalmayan gözükmüyor. Yeşil çilek detoksu sayesinde akciğer temizliği yapmış, sigarayı bırakmış, koah hastalığını yenmiş yüzlerce insan bulunuyor. Siz de eğer akciğerlerinizde bir problem hissediyorsanız çok fazla geç olmadan detoksu uygulamaya başlamalısınız. İster hazır ürünle isterseniz de kendi tarifinizle uygulayabilirsiniz. Ancak işlerinizi zorlaştırmamak adına hazır ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz. Hazır ürün bulamayanlar için de şöyle bir kür tarifi bulunmakta.

İbrahim Saraçoğlu Akciğer Detoksu Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu Akciğer Detoksu Kürü Tarifi

Malzemeler:

  • İki bardak su
  • 15-16 tere

Hazırlanışı:

  • İki bardak su kaynatılır.
  • Kaynamış suyun içerisinde 15-16 tere atılır ve karıştırılır.
  • Karıştırma sonrasında karışım süzülerek başka bir kaba aktarılır.
  • Yaklaşık 5 dakika beklendikten sonra gün içerisinde aç karnına veya yemekten 2 saat sonra tüketebilirsiniz.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bir Cevap Yaz

Gizem Atılgan Hakkında

Gizem Atılgan

Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Çeşitli sağlık sorunları ve hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla beraber araştırmalarım var. Bu site üzerinden de kullanıcılara önemli bilgileri aktarmaya çalışıyorum.